Sık Sorulan Sorular

Allcar Steam Wash , Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Tüm dünyada hızla uygulanmaya başlayan,geleceğin oto yıkama sistemi olan buharlı oto yıkama sistemini getirmiştir. Bu sistem ile evlerinizin,işyerlerinizin oto parklarında sizin ve aracınızın olduğu her yerde araçlarınızı yıkayabilir,şantiyelerdeki iş makinelerin yağlı bölgelerini , yağlı sanayi makinelerini temizleyebilir, gıda işletmelerinde makine,tezgah,araç gereçlerin dezenfekte edilmesinde kullanılabilir .Ayrıca basınçlı buhar ve vakum sistemi olan makinelerimiz ile araç koltuk,tavan,döşeme iç temizliğinde,evlerimiz ve işyerlerimizde koltuk,halı,cam,parke temizliğinde,hotel ve konferans salonlarının tüm temizliğinde rahatlıkla temizlik ve hijyen sağlayabilirsiniz. Buharlı oto yıkama sistemi 2,5 litre su ile oto yıkama yapmaktadır .Diğer sistemlerin normal bir binek otomobil tipi araç için yaklaşık 60-80 litre su harcadığını düşünürsek, aradaki su sarfiyatı Türkiye'nin ve bizlerin geleceği için olan su kaynaklarımız açısından büyük bir tehdit oluşturmaktadır.Buharlı oto yıkama sistemi doğaya zarar veren deterjanları, köpükleri ve benzeri temizleme ürünlerini kullanmamakta olup, aracınızı sadece 2,5 litre su ile temizler ve hijyen sağlar.

Yaklaşık 2,5 lt.su ile yıkadığımızdan gider yoluna ihtiyacımız yoktur. Çünkü aracınıza buhar tutarak ve hemen özel mikro fiber bezlerimizle kiri ve pisliği alarak temizlediğimizden, aracın etrafında herhangi bir su, pislik veya kir oluşmamaktadır. Bu nedenle araçınızı her yerde temizleyebiliriz.
Hayır, kesinlikle zararlı değildir. Oto boyası; Bilindiği gibi motor sıcaklığı yaklaşık 170 C sıcaklığındadır ve motor kaputuna yani kapağına verdiği sıcaklık yaklaşık 70-80 derecedir. Buharlı oto yıkama sistemimizde tabancadan çıkış sıcaklığı 80 C olup,aracın üzerine daha az sıcaklık gelmektedir.Çıplak elle araç yıkanabilmekte olup,kesinlikle boyaya zarar vermemektedir.Boya koruması ve cilası ; Motor sıcaklığı yaklaşık 170 derecedir,motor kaputuna verdiği sıcaklık 70 ile 80 derecedir.Boya korumalarının ve cilalarının sıcaklığa dayanıklılık derecesi de motor kapağı sıcaklığının 2 katı olması gerekir. Boya korumaları ve cilaları yaklaşık 160 derece ısıya dayanıklıdır.Buharlı oto yıkama sistemimizde araca yansıyan sıcaklık değeri 60 derece olduğunu düşünürsek, aracınıza hiçbir zarar vermemektedir.
Sıcak buhar bu tip pislikleri yumuşatarak, özel mikro fiber bezlerimizle silerek, aracınızın boyasına hiçbir zarar vermeden temizleyebilmektedir.
Evet yapabiliyoruz.Genel olarak motor temizliğini kimyasal maddeler ile yapılmaktadır.Bunun sebebi ise yağlı yüzeyleri bir kimyasallar temizler, birde sıcak buhar sistemi temizleyebilir.Bizim buhar makinalarımız ile çok rahat bir şekilde başka bir şeye ihtiyaç kalmadan motor temizliği yapılabilmektedir.
Bu tip yıkama sisteminde lifli ve lifsiz olmak üzere iki tip köpük vardır.Köpük kiri asit ile eriterek,temizlediğinden boya üzerinde beklediği süre içerisinde boyaya zarar vermektedir.Ayrıca köpüğü akıtmak için kullanılan basınçlı sulu yıkama sistemide boyaya zarar vermektedir.Bu sistemde kullanılan kuralama bezleri çok düşük kaliteki çarşaf bezler olduğundan aracınızı kurularken çizer,
Hayır kesinlikle çizmez.Oto yıkama sistemi için özel ürettirdiğimiz iki çeşit bez kullanmaktayız. Kalın mikrofiber havlu bezimiz kurulama yaparken gelen toz parçalarını içine çeker ve tozun boya ile temasını keser, bu sayede mikro çizik bile oluşturmadan kurulama yapar.Kalın yumuşak dokulu güderi bezimiz ise yıkama esnasında buharın pisliğini aldığı yüzeyde mükemmel su çekme özelliği ile çizmeden kurular ve parlaklık sağlar.